Wspominając Sługę Bożego i modląc się o Jego beatyfikację…

Przy grobie Sługi Bożego: Karol Korczyński, Paweł Kudas, Łukasz Wlazły

 

Spotkania ze Świadkami ŚwiadkaAnimatorzy Diakonii Komunikowania Społecznego Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej, we współpracy z Imagon Films, rozpoczęli zbieranie i rejestrowanie świadectw osób związanych ze Sługą Bożym Biskupem Piotrem Gołębiowskim. Materiały te są utrwalane z myślą o przyszłym filmie poświęconym Słudze Bożemu.

12 lipca spotkali się z Siostrami Służkami Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej w Czyżowie Szlacheckim: s. Teresą Sroką i s. Janiną Górą, które posługiwały w Domu Biskupim w Sandomierzu w latach kierowania diecezją przez Biskupa Piotra Gołębiowskiego, jak też z s. Janiną Jarno. W Sandomierzu spotkali się natomiast z Ks. Prałatem Wiesławem Wilkiem, który – jako wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu i pracownik tamtejszej Kurii Diecezjalnej – był jednym z bliższych współpracowników Sługi Bożego.

Tego też dnia, podczas Mszy świętej celebrowanej przy grobie Biskupa Piotra Gołębiowskiego przez wicepostulatora procesu beatyfikacyjnego, modlili się o rychłe wyniesienie Sługi Bożego na ołtarze.

Wszystkich, którzy chcieliby podzielić się swymi wspomnieniami związanymi ze Sługą Bożym, czy mogliby wskazać i pomóc w dotarciu do Świadków Jego życia i posługi prosimy o przesłanie informacji na adres: Kuria Diecezji Radomskiej, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom lub postulator.radom@wp.pl .


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz